Placering. Hotel Cine Holiday ligger i kvarteret Hovedbanegården i Naples tæt på Piazza Giuseppe Garibaldi, Napoli Katedral og Santa Chiara. Interessepunkter i nærheden er bl. a. Det Nationale Arkæologiske Museum og Nuovo Slot.
Hotelfaciliteter. Hotel Cine Holiday har en restaurant og en bar/lounge. Der tilbydes roomservice. Mod et tillægsgebyr tilbyder hotellet en lufthavnsbus tur/retur (efter anmodning). Yderligere faciliteter på hotellet omfatter en flersproget medarbejderstab, hjælp med udflugter/billetter og renseri/vaskeservice.
Gæsteværelser. De 14 værelser med aircondition på Hotel Cine Holiday har minibar og hårtørrer. Alle værelserne har balkoner. Disse værelser med varierende møblement har skrivebord. Badeværelserne har bidet og gratis toiletartikler. Trådløs internetadgang er gratis. Gæsteværelserne har telefon. Fladskærms-tv er tilgængelig i gæsteværelserne. Rengøring tilbydes dagligt, og gæsterne kan anmode om strygejern/strygebræt.
Bemærkninger og tillægsgebyrer:
Som følge af nationale reguleringer kan der ikke overføres mere end EUR 999.99 i kontanter på dette overnatningssted. Kontakt overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen for flere oplysninger.
Denne ejendom tilbyder transport fra lufthavn (kan medføre tillægsgebyr). Gæsterne skal kontakte ejendommen med ankomstoplysninger 72 timer før ankomst ved hjælp af kontaktoplysningerne på reservationsbekræftelsen.
Medmindre andet er angivet, er omkostningerne nedenfor ikke inkluderet i den samlede pris for værelset. Hvis de ikke er inkluderet i værelsesprisen, vil de blive opkrævet ved indtjekning eller udtjekning. Omkostningerne kan variere baseret på for eksempel opholdets længde eller værelsestypen, der reserveres. Dette overnatningssted har informeret os om, at de vil opkræve dig for følgende:
Byen pålægger en skat: EUR 1.50 pr. person pr. nat, op til 10 nætter. Denne skat gælder ikke for børn under 18 år.
Turistgebyr: EUR 2 pr. person, pr. nat
Vi har medtaget alle tillægsgebyrer, som hotellet har oplyst. Tillægsgebyrerne kan dog variere, for eksempel alt efter opholdets længde og værelsestypen.
Yderligere tillægsgebyrer og deposita kan blive opkrævet af hotellet ved brug af servicen eller ved ind- eller udtjekning.
Guestroom
OBS: Det er hotellets eller hotelkædens ansvar af de viste fotografier og beskrivelse af hotellet er korrekt. DRG Den Danske rejsegruppe kan ikke holdes ansvarlig for eventuelle mangler.